•  Sertificēts partneris
 •  Piegāde 4-6 d. d.
Rādīt PVN:
 • Latvijas
 • Pulsa oksimetrs

  Lai nodrošinātu labu veselību, skābekļa saturācijai (SP02) cilvēka asinīs jābūt no 95 līdz 100%. Ja rādītājs ir 92%, tas ir iemesls uztraukumam un nozīmē, ka slimnīcā jums būs nepieciešams papildu skābeklis. Šeit, veikalā First Aid Shop, Jūs atradīsit pulsa oksimetru, kas palīdz izmērīt skābekļa saturāciju asinīs. Tādējādi jūs ātri un viegli varat noteikt personas veselības stāvokli, neatkarīgi no tā, vai persona ir pie samaņas vai nē. Pulsa oksimetru ir ļoti viegli izmantot. Tas tiek piestiprināts pie pirksta un izmēra gan skābekļa piesātinājumu, gan sirdsdarbības ātrumu (bpm), lai ātri sniegtu atbildi par personas veselības stāvokli.

  Neinvazīvs skābekļa saturācijas un sirdsdarbības ātruma mērījums 

  Pulsa oksimetrs:

  https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0735675799900190

  ir medicīnā izmantojams mērinstruments. Tas var būt vajadzīgs ikvienam, un, tā kā tā ir maza ierīce, to var viegli uzglabāt mājas aptieciņā. Pulsa oksimetrs izmanto neinvazīvo metodi, tāpēc, lai izmērītu sirdsdarbības ātrumu un asins piesātinājumu ar skābekli, āda netiek pārdurta. Tā vietā mērījums tiek veikts, pirksta galu ievietojot knaģim līdzīgajā ierīcē. Tas, ka ierīce nav invazīva, nozīmē arī to, ka tā lietošana ir pilnībā nesāpīga.

  Pulsa oksimetrs caur ķermeņa daļu, parasti pirkstu, izstaro divus dažādus gaismas viļņu garumus; daļēji sarkano gaismu un daļēji infrasarkano gaismu. Tad uztvērējs uztver gaismas signālus. Tādā veidā var izmērīt skābekļa piesātinājumu un sirdsdarbības ātrumu. Ar pulsa oksimetru var nolasīt, cik daudz dažādo gaismu ir absorbēts pulsa sitienos un starp tiem. 

   

   

  Kad pulsa oksimetrs ir noderīgs

  Pulsa oksimetrs ir ieteicams pacientiem, kuri cieš no dažādām plaušu slimībām, piemēram, HOPS vai hroniska bronhīta. Šie cilvēki pulsa oksimetru var turēt mājās, lai paši varētu izmērīt savu veselības stāvokli. Ja pulsa oksimetrs ir pieejams darba vietās un sabiedriskajās vietās, daudzi cilvēki var ātri saņemt nepieciešamo palīdzību. Cilvēki ar zemu skābekļa līmeni asinīs pulsa oksimetru var izmantot vairākas reizes dienā, lai uzraudzītu savu veselību.

  Pulsa oksimetru var izmantot ne tikai ārkārtas situācijās un veselības uzraudzīšanai. Tāpat ir ļoti noderīgi, ja tas ir pieejams, ja veicat dažādas darbības augstumā, piemēram, kāpšanu, pārgājienus vai treniņus augstumā. Ierīce ir viegli lietojama, un rezultāta iegūšana prasa tikai dažas sekundes.

  Izmantojot pulsa oksimetru, ir jāņem vēra tas, ka nagu laka un mākslīgie nagi var ietekmēt mērījumus un var uzrādīt neuzticamu rezultātu. Arī liels apkārtējās gaismas daudzums, piemēram, spēcīgas dienasgaismas spuldzes, var ietekmēt rādījumus, jo pulsa oksimetrs var absorbēt šo gaismu. Ja pulsa oksimetru ir paredzēts izmantot jaundzimušajam, nepieciešama ierīce, ko neizmanto pieaugušajiem.

   

   

  Ieguldījums ir tā vērts

  Pulsa oksimetrs ir lielisks ieguldījums. To ārkārtas palīdzībai izmanto gan elites sportisti, gan hroniski slimi cilvēki, un tas būtu jāiekļauj pirmās palīdzības komplektos. Tā ir maza ierīce, kurai nav nepieciešams daudz vietas un kurai ir ilgs kalpošanas laiks. Viss, kas jums jādara, ir jānomaina portatīvā sirdsdarbības monitora baterijas. Pēc katras lietošanas reizes to ir labi notīrīt, lai ierīce būtu higiēniska.

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska