•  Sertificēts partneris
  •  Piegāde 4-6 d. d.
Rādīt PVN:
  • Latvijas
  • Pulsa oksimetrs

    Lai nodrošinātu labu veselību, skābekļa saturācijai (SP02) cilvēka asinīs jābūt no 95 līdz 100%. Ja rādītājs ir 92%, tas ir iemesls uztraukumam un nozīmē, ka slimnīcā jums būs nepieciešams papildu skābeklis. Šeit, veikalā First Aid Shop, Jūs atradīsit pulsa oksimetru, kas palīdz izmērīt skābekļa saturāciju asinīs. Tādējādi jūs ātri un viegli varat noteikt personas veselības stāvokli, neatkarīgi no tā, vai persona ir pie samaņas vai nē. Pulsa oksimetru ir ļoti viegli izmantot. Tas tiek piestiprināts pie pirksta un izmēra gan skābekļa piesātinājumu, gan sirdsdarbības ātrumu (bpm), lai ātri sniegtu atbildi par personas veselības stāvokli.

    Neinvazīvs skābekļa piesātinājuma un pulsa ātruma mērījums

    Pulsa oksimetrs: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0735675799900190 ir medicīnisks mērinstruments. Ikviens to var izmantot, un, tā kā tā ir maza ierīce, to var viegli ievietot pirmās palīdzības somā. Pulsa oksimetrs izmanto neinvazīvu metodi, kas nozīmē, ka tas necaurdur ādu, lai izmērītu pulsu un skābekļa piesātinājumu. Tā vietā, lai mērītu, piestipriniet ierīci pie pirksta gala. Tas, ka ierīce ir neinvazīva, nozīmē arī to, ka tās lietošana ir pilnīgi nesāpīga.

    Pulsa oksimetrs izstaro divus dažādus gaismas viļņu garumus caur ķermeņa daļu, parasti pirkstu. Daļēji sarkanā gaisma un daļēji infrasarkanā gaisma. Pēc tam ir uztvērējs, kas uztver gaismas signālus. Tādā veidā var izmērīt skābekļa piesātinājumu un pulsu. Pulsa oksimetrs var nolasīt, cik daudz dažādu gaismu ir absorbēts pulsa sitienu laikā un starp tiem.

    Tad pie rokas jābūt pulsa oksimetram.

    Pulsa oksimetrs ir piemērots pacientiem, kuri cieš no dažādām plaušu slimībām, piemēram, HOPS vai hroniska bronhīta. Šie cilvēki var gūt labumu no pulsa oksimetra turēšanas mājās, lai izmērītu savu veselības stāvokli. Turot pulsa oksimetru darba vietās un sabiedriskās vietās, daudzi cilvēki var ātri saņemt palīdzību. Cilvēkiem ar sliktu asins skābekļa daudzumu var būt noderīgi izmantot pulsa oksimetru vairākas reizes dienā, lai uzraudzītu savu veselību.

    Tomēr pulsa oksimetru var izmantot ne tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības un veselības stāvokļa uzraudzībā. Ir arī labi, ja jums ir pa rokai, ja nodarbojaties ar dažādām augstkalnu aktivitātēm, piemēram, kāpjot kalnos, pārgājienos vai augstkalnu treniņos. Ierīci ir viegli lietot, un, lai parādītu rezultātu, ir jāveic tikai dažas sekundes.

    Izmantojot pulsa oksimetru, ir svarīgi apzināties, ka nagu laka un mākslīgie nagi var ietekmēt mērījuma vērtību un dot neuzticamu rezultātu. To var izdarīt arī apkārtējā gaisma, piemēram, spilgtas dienasgaismas spuldzes, jo pulsa oksimetrs var absorbēt šo gaismu. Ja plānojat izmantot pulsa oksimetru jaundzimušajam, viņam ir nepieciešama cita ierīce nekā pieaugušajam.

    Labi vērtīgs ieguldījums

    Pulsa oksimetrs ir patiešām labs ieguldījums. To izmanto neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesti, elites sportisti, hroniski slimi cilvēki, un tas ir jāiekļauj pirmās palīdzības komplektos. Tā ir maza ierīce, kas neprasa daudz vietas un tai ir ilgs kalpošanas laiks. Vienīgais, kas jānomaina pārnēsājamajā pulsa oksimetrā, ir baterijas, kas to darbina. Ir arī ieteicams to notīrīt starp lietošanas reizēm, lai tas būtu higiēnisks.

    Tekstu uzrakstījis un pārskatījis Džonatans Ādolfsons, mūsu CPR apmācības galvenais instruktors un sertificēts defibrilatoru un pirmās palīdzības treneris. Lasiet vairāk par Džonatanu mūsu lapā Par mums.

    SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska