•  Sertificēts partneris
 •  Piegāde 4-6 d. d.
Rādīt PVN:
 • Latvijas
 • Asinsspiediena mērītājs

  Sirdspalidziba veikalā atradīsit asinsspiediena mērītājus no tādiem pazīstamiem ražotājiem kā Yonkers un citi. Izvēlieties asinsspiediena mērītāju, kas atbilst tām pašām prasībām, kādas veselības aprūpes speciālisti sagaida no sava aprīkojuma. Mūsu asinsspiediena mērītāji tiek izmantoti gan personīgai, gan medicīniskai lietošanai.

  Kā darbojas asinsspiediena mērītājs

  Asinsspiediena mērītājs tiek izmantots spiediena mērīšanai noteiktā ķermeņa vietā - parasti uz rokas. Tā kā asinsspiediens visā ķermenī ir vienāds, jums ne vienmēr jāmēra vienā un tajā pašā vietā. Asinsspiedienu mēra dzīvsudraba staba augstumu milimetros, kas pazīstams arī kā mm Hg. 

  Kad ārsti runā par asinsspiedienu, viņi min divus skaitļus. Piemēram, var teikt, ka "asinsspiediens ir 120 uz 80". Tas ir tāpēc, ka, mērot spiedienu, tiek ņemti vērā divi lielumi. Pirmā mērījuma vērtība norāda, kāds ir asinsspiediens, kad asinis tiek iepludinātas artērijās. Tad spiediens ir visaugstākais. Otrā mērījuma vērtība parāda, kāds ir asinsspiediens, kad sirds atslābst un piepildās ar asinīm.

   

   

  Kāpēc izmantot asinsspiediena mērītāju?

  Asinsspiediens ir ļoti svarīga mērījumu vērtība, ja vēlaties sekot līdzi savai veselībai. Pārāk augsts asinsspiediens ilgākā laika posmā var būt bīstams. Asinsspiediena mērītājs ļauj regulāri, samērā vienkārši un ātri uzmanīt asinsspiedienu, lai asinsspiediens saglabātu stabilu līmeni. Tas, ka mērījumu var veikt arī mājās bez ārsta apmeklējuma, protams, ir liela priekšrocība.

  Veicot asinsspiediena mērīšanu katru dienu, jūs arī varat ātri pamanīt, vai asinsspiediens lēnām, bet noteikti palielinās vai samazinās. Tā ir vieglāk paredzēt problēmas un savlaicīgi meklēt medicīnisko palīdzību.

  Ja asinsspiediens ir pārāk augsts vai pārāk zems, asinsspiediena mērītājs jūs brīdinās, un pēc tam jūs varat sazināties ar savu ārstu, lai veiktu papildu pārbaudes.

   

   

  Kā lieto asinsspiediena mērītāju? 

  Asinsspiediena mērītājs parasti tiek uzlikts ap roku un pēc tam tiek piepūsts ar gaisu, lai tas būtu pēc iespējas ciešāks ap roku. Lielākajai daļai mūsdienu asinsspiediena mērītāju ir automātiska piepūšanās, kas nozīmē, ka, lai tos uzpūstu, ir tikai jānospiež poga. Kad gaiss ir piepūsts, paiet tikai dažas sekundes, līdz asinsspiediena mērītājs displejā parāda rezultātu. Daudziem asinsspiediena mērītājiem ir arī atmiņas funkcija, tāpēc jūs varat redzēt iepriekšējos mērījumus un novērot, un noteikt asinsspiediena tendences. 

   

   

  Pirms mērāt savu asinsspiedienu 

  Mērot asinsspiedienu, ir svarīgi būt mierīgam. Tāpēc pirms mērīšanas noteikti apsēdieties un vismaz 5 minūtes atpūtieties. Kofeīns var izraisīt īslaicīgu asinsspiediena paaugstināšanos, padarot jūsu mērījumus maldinošus. Nedzeriet kafiju vai tēju tieši pirms asinsspiediena mērīšanas. Pārliecinieties, ka ir pagājušas vismaz 30 minūtes kopš jūsu pēdējās kafijas vai tējas tases.

  Arī nikotīns ietekmē asinsspiedienu. Pirms asinsspiediena mērīšanas vismaz 30 minūtes izvairieties no šņaucamās tabakas un cigaretēm. Padariet asinsspiediena mērīšanu klusā brīdī par ieradumu. Ja katru dienu dodaties pastaigā, noteikti veiciet mērījumu pirms pastaigas.

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska